Chci kamna/sporák/krb
AKUMULAČNÍ KAMNA


Venku fučí a padá sníh. Kamna sálají teplo, i když jste topili už včera v poledne. V podvečer si mužete vylézt s knihou na vyhřáté ležení a relaxovat za dlouhých zimních večerů. Jejich neuvěřitelá výhoda pak spočívá nejen ve vysoké účinnosti spalování až 89 %, ale především v dlouhé akumulaci. 

Základ tvoří moderní izolované biotopeniště, za nímž následuje velká akumulační masa v podobě tahového systému, kterým spaliny prochází na své cestě do komína. Tvar kamen potom určuje tenčí akumulační plášť z omítaného šamotu, kachloví či kombinace obou materiálů. Samozřejmostí jsou prosklená dvířka, kterými můžete pozorovat oheň. Prostě naložíte do kamen třeba osm polen, zapálíte, zametete pod dvířky a máte na 12-24 hodin klid (a teplo). 

 KUCHYŇSKÝ SPORÁK


Jste milovníci vaření, ale taky se rádi ohřejete? Kachlový kuchyňský sporák je snad nejčastější stavbou se kterou se můžete setkat ve většině horských a vesnických chalup. Jde primárně o topidlo, které má sloužit k přípravě pokrmů a pečení. Nedosahujeme zde tak vysoké účinnosti spalování a teplot, jako v případě akumulačních kamen, ale i sporák se dá navrhnout jako kombinace lehké a středně těžké stavby, která bude mít akumulační schopnost v řádu 5-10 hodin.

 

Základ tvoří standartní roštové ale i moderní biotopeniště, které může být kombinováno společně s teplovodním výměníkem pro ohřev TUV. Součástí sporáků je kvalitní kování v nejrůznějších designech a tvarech. 

 AKUMULAČNÍ KRB


Pozorovat oheň hořící v kvalitní krbové vložce je někdy lepší než pozorovat hodiny televizi, to Vám potvrdí každý uživatel těcho topidel. Krbové obestavby jsou alternativou k tradičním kachlovým stavbám.


Základ tvoří velmi kvalitní krbové vložky, které mohou být primárně určeny pro konvexní a nebo akumulační sálavé vytápění. Nejraději navrhujeme a budujeme akumulační sálavé obestavby, které jsou nejzdravější formou topení. Tyto obestavby můžeme dále kombinovat s možností ohřevu TUV v rámci teplovodních vložek a dále pak možností hypokaustů (pravých a nebo falešných), které významně prodlužují možnosti akumulace po vyhasnutí ohně. Spoučástí hypokaustních systémů jsou poté průmyslově vyráběné spalinové tahy, akumulační výměníky a akumulačních prstenců umístěných na kouřovodu.